خبری از نسیم خور و یادداشتی از جیدان

نسیم خور :

فرماندار خور و بیابانک گفت: اگر تمام زیرساخت‌های اشتغال فراهم شود، اما هیچ اشتغالزایی صورت نگیرد، نمی‌توان از مهاجرت مردم به شهرهای بزرگ جلوگیری کرد.

به گزارش "نسیم خور" حسن فیروزی  در نخستین جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری شهرستان خور و بیابانک با اشاره به نامگذاری سال‌جاری به نام سال همت مضاعف و کار مضاعف اظهار داشت: ایجاد اشتغال وظیفه اخلاقی و وجدانی تمامی مسئولان است و ما باید نسبت به گذشته بیشتر و بهتر در این زمینه فعالیت کنیم.
وی با بیان اینکه ایجاد اشتغال سبب جلوگیری از بروز برخی ناهنجاری‌ها در جامعه می‌شود افزود: از ادارات و نهادهای مسئول انتظار داریم زمینه‌های اشتغال این شهرستان را هر چه سریع‌تر اعلام نمایند تا فرمانداری خور و بیابانک نیز رایزنی‌ها و برنامه‌ریزی‌های خود در این زمینه را آغاز کند.
فرماندار شهرستان خور و بیابانک با اشاره به اینکه سهمیه اشتغالزایی سال‌جاری در استان اصفهان 80 هزار فرصت شغلی است، اضافه کرد: سهمیه شهرستان خور و بیابانک از این تعداد فرصت شغلی فقط 480 فرصت است.
وی بیان داشت: با توجه به نگاه ویژه دولت به امر اشتغال و اینکه بیکاری یک معضل ملی و اساسی است باید همه مسئولان در کنار هم با تعامل در این راه گام بردارند تا بتوانیم مشکل اشتغال را حل کنیم.
حسن فیروزی با اشاره به اینکه تلاش دولت در این راه ستودنی است، ادامه داد: بیشترین سهم اشتغال شهرستان خور و بیابانک در بخش صنایع و معادن، کشاورزی و دامداری است.
وی با تاکید بر اینکه ایجاد فرصت‌های شغلی نقش پر اهمیتی در جلوگیری از مهاجرت مردم شهرستان‌های مختلف به مراکز استان دارد، ادامه داد: در صورتی که بتوان شرایط را برای اشتغال جوانان فراهم کرد، درصد قابل توجهی از جوانان و مردم شهرستان‌های محروم استان اصفهان از مهاجرت به مرکز استان منصرف می‌شوند.
فرماندار خور و بیابانک تاکید کرد: عدم مهاجرت مردم از شهرستان‌ها و باقی ماندن آنها در زادگاه خود سبب رشد و پیشرفت منطقه می‌شود.
یادداشت :
فرمانداری و دیگر سازمانهای دلسوز اشتغالزایی باید بدانند که اشتغالزایی نیازمند مسئولیت پذیری از طرف مردم و به خصوص جوانان است و برای این باید میزان تخصص جوانان و ... را مورد توجه و ارزیابی قرار داد و اگر کم و کاستی هست در جهت رفع این ضعف ها تا دیر نشده اقدام نمود.
اگر می خواهید واقعا مسایل اشتغالزایی و دیگر مسایل شهرستانمان رفع شود باید نیروی متخصص از خود مردم شهرستان پرورش داد و باید مد نظر قرار داد که :
" هنر، دمیدن روح تعهد در انسان هاست ! " امام خمینی (ره)
و البته در پایان باید این سؤال  را مطرح کرد که وقتی فرمانداری تا بحال نتوانسته نیروی مناسب مورد نیاز خود را از میان جوانان انتخاب کند، دیگر می توان اعتماد قشر جوان نسبت به ایشان را انتظار داشت؟

نظرات()
نویسنده: جهادی

.:: آخرین مطالب ::.

» قبولی های کنکور سراسری سال 1394 ( پنجشنبه ٢٦ شهریور ۱۳٩٤ )
» مصاحبه رادیو معارف با سید علی موسوی در رابطه با مجموعه جهاد علمی دانشجویان خور ( پنجشنبه ۸ خرداد ۱۳٩۳ )
» معلم موجودی غیر قابل توصیف؟؟!! ( چهارشنبه ۱٧ اردیبهشت ۱۳٩۳ )
» معلم موجودی غیر قابل توصیف؟؟!! ( چهارشنبه ۱٧ اردیبهشت ۱۳٩۳ )
» تدوین سند چشم انداز خور و بیابانک ( دوشنبه ٤ فروردین ۱۳٩۳ )
» **خرید جنس داخلی یک ضرورت برای مقاوم‌سازی اقتصاد است ( شنبه ٢ فروردین ۱۳٩۳ )
» بخشی از سخنان رهبر معظم انقلاب در حرم رضوی(ع) ( شنبه ٢ فروردین ۱۳٩۳ )
» یلدا نامی خاطره انگیز ( شنبه ۳٠ آذر ۱۳٩٢ )
» نقشه جامع علمی کشور ( شنبه ٤ آبان ۱۳٩٢ )
» به نام خدا ( شنبه ٤ آبان ۱۳٩٢ )