گزارش

بسمه تعالی

دوره آموزش و مشاوره دانشجویان دانشگاه صنعتی روز پنج شنبه 8 بهمن به پایان رسید.

طی جلسه ای که شب پنج شنبه، باحضور آقای امراللهی ریاست محترم اداره آموزش و پرورش و آقای وهاب معاون آموزشی و آقای فیروزی مدیر مجتمع شبانه روزی صورت گرفت، عزیزان دانشجو وضعیت دانش آموزان پسر را این گونه ارزیابی کردند:

از لحاظ آموزشی بین جندق، فرخی و خور؛

جندق از کمترین امکانات بهره می برد که کمبود فضای کلاسها یکی از بارزترین آنهاست. به ویژه دانش آموزان این روستا از داشتن معلم های پاره وقت (سربازمعلم) که خیلی سریع عوض می شوند رنج می برند و اظهار گلایه و شکایت کرده اند.

دانش آموزان فرخی از امکانات متوسطی برخوردارند.

اما امکانات دبیرستان خور عالی ارزیابی شده است و به قول بعضی دانشجویان چنین امکاناتی حتی در بعضی دبیرستان های یزد و یا شهرکرد نیز یافت نمی شود.

اما از نظر شور و اشتیاق و انگیزه و تلاش برای یادگیری؛

در این زمینه وضعیت دانش آموزان برعکس ارزیابی شده است:

دانش آموزان جندق و فرخی بیشترین انگیزه را برای تحصیل نشان داده اند.

در حالی که دانش آموزان خور با رویکرد منفی با دانشجویان ملاقات کرده اند. به قول یکی از دانشجویان دانش آموزان خور نسبت به دیگر دانش آموزان بسیار متفاوت هستند و اصلا فکر خوبی ندارند (اگر چه به نظر من فیلم بازی می کنند.)

بقیه در ادامه مطلب


گفتنی است تیم دانشجویان هر شب تا موقع خاموشی، وقت خود را با دانش آموزان مجتمع شبانه روزی که بیشتر اهل روستاهای جنوبی هستند سپری کرده اند و به گزارش این تیم وضعیت دانش آموزان روستایی نیز از دانش آموزان خوری بهتر است.

البته در این میان وضعیت دانش آموزان سال دوم ریاضی، بسیار عالی ارزیابی شد که جا دارد توجه بیشتری به این عزیزان مبذول گردد.

در میان صحبت ها آقای امراللهی و وهاب نکاتی را یادداشت نمودند و نکاتی را هم  ایراد کردند به این مضمون :

- دانش آموزان خور دانش آموزان تیز و زرنگ و سخت کوشی هستند که با هم یک جو منفی را ایجاد کرده اند که در نهایت به نفع خودشان نیست و باید راهکاری ارایه شود که این آموزشگاه از این حالت خارج شود. (کدومه راهکار؟)

- برخی از مشکلات به سیستم آموزش و پرورش بر می گردد که به راحتی قابل تغییر نیست و از بالا بخشنامه می شود و در کل کشور فراگیر است.

- حرکت های این شکلی به صورت جهادی می تواند بسیار مثمر ثمر واقع شود و ما از راهکارهای دانشجویان برای بهبود وضعیت آموزشی دانش آموزان و همچنین از حضور دانشجویان برای کار خصوصی با برخی دانش آموزان دارای آینده های درخشان استقبال می کنیم.

و ...

از دیگر برنامه های این تیم دانشجویی به طور خلاصه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

* بازدید از بناهای تاریخی و صنایع دستی جندق و شترسواری که از مسئولین جندق به خاطر این همه مهمان نوازی تشکر می کنیم.

* بازدید از نخلستان بی نخل خور از سر تل، بازدید از سرچشمه، بازدید از قنات و پایاب های خور، بازدید از آب انبار قدیمی مقیمی (همت)، عکاسی از نخلهای خشکیده و خم شده و جلسه با آقای امینی مدیر محترم کانون فرهنگی تربیتی شهید خسروی خور که در اینجا از آقایان سید محمد موسوی و سید وحید عبادی به خاطر همراهی تشکر می شود.

*دیدار با خانواده شهید حسین زرگر (برادران) و خانواده شهید خسروی (خواهران)

* برگزاری جشنی به مناسبت فرا رسیدن ماه بهمن، ماه پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در مجتمع شبانه روزی خور برای نشاط دانش آموزان روستایی و اهدای جوایز به آنها.

این جشن با حضور مسئولین مجتمع و ریاست و معاون آموزشی اداره آموزش و پرورش برگزار شد و توسط مسئولین بسیار عالی و مناسب ارزیابی شد.

 

در پایان با تشکر فراوان از این دانشجویان و مسئولین آموزش و پرورش و با امید به حرکت دانشجویان خودمان، از قصور اینجانب در انعکاس تمامی سخنان و وقایع، عذرخواهی نموده از تمامی شما پوزش می طلبم.

نظرات()
نویسنده: جهادی

.:: آخرین مطالب ::.

» قبولی های کنکور سراسری سال 1394 ( پنجشنبه ٢٦ شهریور ۱۳٩٤ )
» مصاحبه رادیو معارف با سید علی موسوی در رابطه با مجموعه جهاد علمی دانشجویان خور ( پنجشنبه ۸ خرداد ۱۳٩۳ )
» معلم موجودی غیر قابل توصیف؟؟!! ( چهارشنبه ۱٧ اردیبهشت ۱۳٩۳ )
» معلم موجودی غیر قابل توصیف؟؟!! ( چهارشنبه ۱٧ اردیبهشت ۱۳٩۳ )
» تدوین سند چشم انداز خور و بیابانک ( دوشنبه ٤ فروردین ۱۳٩۳ )
» **خرید جنس داخلی یک ضرورت برای مقاوم‌سازی اقتصاد است ( شنبه ٢ فروردین ۱۳٩۳ )
» بخشی از سخنان رهبر معظم انقلاب در حرم رضوی(ع) ( شنبه ٢ فروردین ۱۳٩۳ )
» یلدا نامی خاطره انگیز ( شنبه ۳٠ آذر ۱۳٩٢ )
» نقشه جامع علمی کشور ( شنبه ٤ آبان ۱۳٩٢ )
» به نام خدا ( شنبه ٤ آبان ۱۳٩٢ )