قابل توجه مسئولین آموزش و مشاوره

سلام. به گفتگوی یک دانش آموز با وبلاگ جهاد علمی توجه کنید(برگرفته از قسمت نظرات عکسهای اردوی شمال) :

فوری فوری! قابل توجه مسئولین آموزش و مشاوره چه گروه دانشجویی نصر و چه زیرگروه آموزش و مشاوره جهاد علمی

دانش آموز : یک (روز) خانواده ی لاک پشتها تصمیم گرفتند که به پیکنیک بروند. از آنجا که لاک پشت ها به صورت طبیعی در همه ی موارد یواش عمل می کنند، هفت سال طول کشید تا برای سفرشون آماده بشن!
در نهایت خانواده ی لاک پشت خانه را برای پیدا کردن یک جای مناسب ترک کردند. در سال دوم سفرشان (بالاخره) پیداش کردند. برای مدتی حدود شش ماه محوطه رو تمیز کردند، و سبد پیکنیک رو باز کردند، و مقدمات رو آماده کردند. بعد فهمیدند که نمک نیاوردند!
پیکنیک بدون نمک یک فاجعه خواهد بود، و همه آنها با این مورد موافق بودند. بعد از یک بحث طولانی، جوانترین لاک پشت برای آوردن نمک از خانه انتخاب شد.
لاک پشت کوچولو ناله کرد، جیغ کشید و توی لاکش کلی بالا و پایین پرید، گر چه او سریعترین لاک پشت بین لاک پشت های کند بود!
او قبول کرد که به یک شرط بره؛ اینکه هیچ کس تا وقتی اون برنگشته چیزی نخوره. خانواده قبول کردن و لاک پشت کوچولو به راه افتاد.
سه سال گذشت... و لاک پشت کوچولو برنگشت. پنج سال ... شش سال ... سپس در سال هفتم غیبت او، پیرترین لاک پشت دیگه نمی تونست به گرسنگی ادامه بده . او اعلام کرد که قصد داره غذا بخوره و شروع به باز کردن یک ساندویچ کرد.

 در این هنگام لاک پشت کوچولو ناگهان فریاد کنان از پشت یک درخت بیرون پرید،« دیدید می دونستم که منتظر نمی مونید. منم حالا نمی رم نمک بیارم»!!!!!!!!!!!! !!!!!

نتیجه اخلاقی:
بعضی از ماها زندگیمون صرف انتظار کشیدن برای این می شه که دیگران به تعهداتی که ازشون انتظار داریم عمل کنن. آنقدر نگران کارهایی که دیگران انجام میدن هستیم که خودمون (عملا) هیچ کاری انجام نمی دیم.

وبلاگ : اولا شما که حرف بدی نزدید چه بهتر که خودتونو معرفی می کردید.
دوم اینکه بهتره که یک کم واضح تر مقصودتونا بگید. این لاک پشت کوچولو کیه؟ اون بزرگترا کیان؟ ما که نفهمیدیم و گیج شدیم.
مثل گوزن فکرمونو دووندیم و به جایی نرسیدیم.

دانش آموز (در ورود بعدی به وبلاگ) : سلام. تشکر می کنم از تفکر مثبت شما راجع به متنی که نوشته بودم. منظورم در نتیجه اخلاقی بیان شده. 

 در پاسخ به این که گفتید لاک پشت کوچولو کیه؟ لاک پشت کوچولو،ما دانش آموزان خوری هستیم(البته خودم را میگم به کسی بر نخوره)- خانواده جهاد علمی (ببخشیدا) هستن. همون طورکه می دونید کنکور سال 92 یا 93 حذف میشه. و ما اگه فقط بخوایم امید به فعالیتهای شما برای کمک به دانش آموزای خور داشته باشیم که دیگه کنکوری نمی مونه، امسال هم که...
البته من قبلاً از زحمات شما تشکر می کنم. ان شاءا... وقتی خودم دانشجو شدم حتماً عضو جهاد علمی خواهم شد. با این حال با توجه به حذف کنکور، فکر کنم یه کم برای کمک به دانش آموزان خوری دیر شده باشه این طور نیست؟! در ضمن به نظر من اگه دانش آموزان خوری دلشون به حال خودشون و آینده خودشون بسوزه. حتماً راه خودشون را پیدا می کنند چه با جهاد علمی چه بدون جهاد علمی. بهتره روی زمینه های دیگه تمرکز کنید. متشکرم.

 

نظرات()
نویسنده: جهادی

.:: آخرین مطالب ::.

» قبولی های کنکور سراسری سال 1394 ( پنجشنبه ٢٦ شهریور ۱۳٩٤ )
» مصاحبه رادیو معارف با سید علی موسوی در رابطه با مجموعه جهاد علمی دانشجویان خور ( پنجشنبه ۸ خرداد ۱۳٩۳ )
» معلم موجودی غیر قابل توصیف؟؟!! ( چهارشنبه ۱٧ اردیبهشت ۱۳٩۳ )
» معلم موجودی غیر قابل توصیف؟؟!! ( چهارشنبه ۱٧ اردیبهشت ۱۳٩۳ )
» تدوین سند چشم انداز خور و بیابانک ( دوشنبه ٤ فروردین ۱۳٩۳ )
» **خرید جنس داخلی یک ضرورت برای مقاوم‌سازی اقتصاد است ( شنبه ٢ فروردین ۱۳٩۳ )
» بخشی از سخنان رهبر معظم انقلاب در حرم رضوی(ع) ( شنبه ٢ فروردین ۱۳٩۳ )
» یلدا نامی خاطره انگیز ( شنبه ۳٠ آذر ۱۳٩٢ )
» نقشه جامع علمی کشور ( شنبه ٤ آبان ۱۳٩٢ )
» به نام خدا ( شنبه ٤ آبان ۱۳٩٢ )