اخبار

سلام ؛

١- به توصیه امام جمعه شهرستان، نشریه ای در قطع جیبی حاوی پیام رهبری در موقع تحویل سال و متن سخنان ایشان در جوار مقدس حرم رضوی در روز اول سال، توسط گروه سیاسی جهاد علمی و کانون فرهنگی هنری مسجد دوازده امام تهیه شده است که این نشریه با همکاری امام جمعه به تدریج در حال پخش  است.

٢- گروه دانشجویی نصر خبر داده که در تابستان امسال به یاری خدا یک سری کلاسهای ریاضی و ... برای دانش آموزان برگزار می شود. آموزش و پرورش هم برای مکان و ... قول مساعد همکاری داده است. 

٣-تیم مستند سازی می گوید دانلود فرم طرح اطلاعات دانشجویان از طریق وبلاگ برای بر و بچه های خور مقداری طول می کشد لذا این فرم در کتابخانه عمومی خور نزد آقای غلامرضایی هم گذاشته شده و کلیه دانشجویان خور حتما مراجعه کنند و فرم را آنجا پر کنند.

۴- به خواهران پیشنهاد شده که در ایام تابستان یک نشست فقط مختص خواهران تشکیل شود تا خواهران نقطه نظرات و نیازهای خود را در ارتباط با نحوه تعامل با گروه به طور کامل مورد بررسی قرار دهند. تا چه قبول افتد و چه در نظر آید!

۵- و در آخر به مناسبت ایام امتحانات و امتحاناتی که در پیش است چند نکته مطالعاتی(یک سری تجربیات):

  • در جایی که درس می خوانید به هیچ وجه کار دیگری نکنید. حتی در حد خوردن یک استکان چای! (برای خوردن چایی و حتی مطالعه کتابهای غیر درسی به مکان دیگری بروید.)
  • سعی کنید محیط مطالعه تان منظم باشد. به شما آرامش می دهد. همچنین روزنامه و کتابهای فرهنگی و غیر درسی را حتما از کتابهای درسی جدا کنید و دور از دید محل مطالعه قرار دهید.
  •  نکته مهم اینکه سعی کنید ساعتی درس بخوانید نه صفحه ای و بعد از هر مطالعه گزارش کار بنویسید که چه مقدار خوانده اید، از کی تا کی و موانعتون چه بوده و ...  و در مطالعه بعدی سعی کنید موانع را کنار بزنید و مطالعه خود را بهتر از قبل کنید.
  • دویدن آرام در اول صبح هوش آدم را زیاد می کند. (این را جدی می گم امتحان کردم)
  • منحنی بازده ذهن به اذعان خیلی از محققین به صورت زیر است. لذا پس از هر به عنوان مثال ١/۵ ساعت مطالعه یک ربع تا ٢٠ دقیقه استراحت کنید. (تلویزیون و اینها نبینیدا! یا چشمهاتان را آرام ببندید یا با یک استکان چای در دست به دور دستها خیره شوید و چای بنوشید!) 
                                                                 و من الله التوفیق   التماس دعا

نظرات()
نویسنده: جهادی

.:: آخرین مطالب ::.

» قبولی های کنکور سراسری سال 1394 ( پنجشنبه ٢٦ شهریور ۱۳٩٤ )
» مصاحبه رادیو معارف با سید علی موسوی در رابطه با مجموعه جهاد علمی دانشجویان خور ( پنجشنبه ۸ خرداد ۱۳٩۳ )
» معلم موجودی غیر قابل توصیف؟؟!! ( چهارشنبه ۱٧ اردیبهشت ۱۳٩۳ )
» معلم موجودی غیر قابل توصیف؟؟!! ( چهارشنبه ۱٧ اردیبهشت ۱۳٩۳ )
» تدوین سند چشم انداز خور و بیابانک ( دوشنبه ٤ فروردین ۱۳٩۳ )
» **خرید جنس داخلی یک ضرورت برای مقاوم‌سازی اقتصاد است ( شنبه ٢ فروردین ۱۳٩۳ )
» بخشی از سخنان رهبر معظم انقلاب در حرم رضوی(ع) ( شنبه ٢ فروردین ۱۳٩۳ )
» یلدا نامی خاطره انگیز ( شنبه ۳٠ آذر ۱۳٩٢ )
» نقشه جامع علمی کشور ( شنبه ٤ آبان ۱۳٩٢ )
» به نام خدا ( شنبه ٤ آبان ۱۳٩٢ )