پیام حضرت آیت الله العظمى مکارم شیرازى در مورد وقایغ اخیر سفارت انگلیس در تهران

نسیم خور :

یک نصیحت پدرانه به فرزندان انقلابى

اینجانب به همه این عزیزان نصیحت پدرانه مى‌کنم در این‌گونه موارد فراتر از قانون گام بر ندارند و بدون اجازه رهبر بزرگوار انقلاب و مقامات مسئول اقدامى نکنند،بسیار باید هوشیار باشیم و بهانه به دست آنها ندهیم

بسم الله الرحمن الرحیم
شک نیست که دولت انگلستان از دشمنان قدیمى ماست و همه ما خاطرات بسیار تلخى از دخالت‌هاى نارواى آنها در کشورمان داریم و همه مى‌دانیم اخیراً شمشیر عداوت را از رو بسته، و نه تنها خودش پیشگام در تحریم‌ها شده که دیگران را نیز دعوت به این کار مى‌کند که اخیراً در بخشى از این فعالیت‌هاى موذیانه ناکام مانده است.
و نیز مى‌دانیم که هدف دولت‌هاى استکبارى جلوگیرى از پیشرفت‌هاى علمى ما و وادار ساختن ما به تسلیم در برابر منافع نامشروع آنهاست که بحمدالله تاکنون با شهامت ایستاده‌ایم و در آینده نیز به توفیق پروردگار شجاعانه خواهیم ایستاد.
ولى مهم این است که گاهى کارهایى فراتر از قوانین از سوى بعضى از جوانان عزیز احساساتى انجام مى‌گیرد، که بهانه مهمى به دست دشمن ماجراجو مى‌دهد و هزینه‌هاى زیادى باید براى آن بپردازیم، مانند همین حادثه اشغال سفارتخانه که سبب شد آنها با جنجال و هوچى‌گرى سعى کنند شکستى را که از مجلس خورده بودند، جبران کنند و إن‌شاءالله موفق نخواهند شد.
به احتمال بسیار قوى در این‌گونه موارد افراد نفوذى خود را به میان جوانان پاکباز مى‌فرستند تا دست به تخریب و اقدام‌هاى دیگرى بزنند و در سطح جهان بر ضد ما تبلیغات وسیعى راه بیندازند که انداختند.
اینجانب به همه این عزیزان نصیحت پدرانه مى‌کنم در این‌گونه موارد فراتر از قانون گام بر ندارند و بدون اجازه رهبر بزرگوار انقلاب و مقامات مسئول اقدامى نکنند، شرائط منطقه کاملا به نفع ما و به زیان آنهاست. آنها درصددند با بهانه‌هایى این شرایط را بر هم زنند، بسیار باید هوشیار باشیم و بهانه به دست آنها ندهیم.
مخصوصاً در آستانه انتخابات احتیاج به آرامش زیادى در داخل داریم تا بتوانیم شرکت حداکثرى مردم را إن‌شاءالله جلب کنیم. من به عنوان یک وظیفه شرعى در برابر سؤالات زیادى که در این ایام از دفتر ما شد لازم دانستم با صراحت با شما عزیزان گفتگو کنم. شما هم إن‌شاءالله به وظیفه شرعى خود عمل خواهید کرد. والسلام علیکم ورحمة الله وبرکاته

منبع: http://persian.makarem.ir/news/?nid=910

/ 0 نظر / 18 بازدید