هدف اصلی ایران از مانور دریایی چیست؟

هدف ایران از مانور دریایی ده روز خود در آب‌های بین‌المللی آزمایش سلاح‌های جدید نیست، بلکه بی‌گمان، این مانور جدید دریایی با شکار هواپیمای بدون سرنشین آمریکایی ارتباط مستقیم دارد.

سرویس بین‌الملل ـ مانور دریایی ایران که در وسعت 2000 کیلومتر  مربع در آب‌های بین‌المللی در حال جریان است، به تمرینی از جنگ اطلاعاتی بین ایران و آمریکا تبدیل شده است.

به گزارش «تابناک»، «دبکا» که وابسته به نهادهای امنیتی و اطلاعاتی رژیم صهیونیستی است، گزارش داده که پس از موفقیت ایران در شکار هواپیمای بدون سرنشین آمریکا، اکنون مانور دریایی این کشور در شرق تنگه هرمز و در حضور ناوهای آمریکایی به تمرین نبرد اطلاعاتی و سایبری جدیدی میان این دو کشور تبدیل شده است.

بر پایه این گزارش، این سایت مدعی شده، در صورتی که ایران در تجهیزات هواپیمای بدون سرنشین آمریکایی از لحاظ فنی نفوذ کرده باشد، اینک می‌تواند، سیستم ناوهای هواپیمابر آمریکا و حتی جت‌های بمب‌افکن این کشور را تحت تأثیر عملیات سایبری خود قرار داده و آنها را به نوعی ناکارا نشان دهد. به همین دلیل، هم اکنون مقامات نیروی دریایی آمریکا، کاملا مراقب رصد توانایی ایران در این زمینه هستند.

در ادامه این گزارش آمده است، ایران در این مانور به دنبال تست یک مسأله بنیادین است و آن هم بررسی توان اطلاعاتی و سایبری خود در برابر نیروهای آمریکایی است، چرا که اگر ایران بتواند در نبرد اطلاعاتی و سایبری با آمریکا رقابت کند، می‌تواند کمبود خود از لحاظ تجهیزات نظامی را در مقابل این کشور جبران سازد.

 

/ 0 نظر / 11 بازدید