خطاب آیت الله جوادی آملی به سفرا ء

آیت الله العظمی جوادی آملی در دیدار تعدادی از سفرا جمهوری اسلامی در کشورهای خارجی اظهار داشت شما هم باید بدانید که در چه فضایی تنفس می کشید. اگر جرئت ندارید سمت را نپذیرید و اگر این عرضه را دارید بدانید که اسلام از سوسیال شرق و کاپیتال غرب بلندتر است.اگر در حد تفکر اسلامی فکر می کنید سفرای جمهوری اسلامی ایران هستید وگرنه یک سمت جزئی در داخل کشور داشته باشید

سرویس سیاست خارجی - یکی از مراجع تقلید خطاب به سفرای جمهوری اسلامی ایران گفت: اگر زرق و برق شما را می‌گیرد و حرفی برای گفتن ندارید و از توحید و آغاز و انجام نمی‌توانید حرف بزنید سفیر نیستید و اگر جرئت ندارید سمت سفارت را نپذیرید.

به گزارش تابناک ، آیت الله العظمی عبدالله جوادی آملی بعد از ظهر سه شنبه در دیدار تعدادی از سفرا و روسای نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در کشورهای خارجی اظهار داشت: شما که سفرای جمهوری اسلامی ایران هستید باید برنامه اسلام را ترویج کنید.

وی ادامه داد: هیچ چیزی نباید شما را مرعوب کند؛ نه هراسی نه اسلام هراسی و نه زرق و برق آنها نباید شما را مرعوب کند.

این مرجع تقلید تاکید کرد: اگر شما سفیر ایران باشید مثل قبل از انقلاب به اندازه ایران حرف بزنید، اگر سفیر جمهوری باشید به اندازه مردم حرف بزنید و اگر سفیر جمهوری اسلامی ایران هستید باید بدانید اسلام تا کجا حرف دارد و به جامعه گفته شما با مردن نمی پوسید بلکه از پوست به در می آئید.

آیت الله جوادی آملی گفت: اگر به این مسئله توجه داشته باشید نه پیشرفت آنها می‌تواند شما را تحقیر کند و نه برخی از مشکلات زمان و زمین می‌تواند شما را زمین گیر کند.

استاد برجسته حوزه با اشاره به سالگرد تقدیم نامه تاریخی امام خمینی(ره) به گورباچف اظهار داشت: وقتی این نامه توسط هیئتی از جمهوری اسلامی ایران به جناب میخائیل گورباچف تعلیم داده شد، صورت گورباچف سرخ شد و هیچ حرفی برای گفتن نداشت.

وی خطاب به سفرای جمهوری اسلامی ایران گفت: شما هم باید بدانید که در چه فضایی تنفس می کشید. اگر جرئت ندارید سمت را نپذیرید و اگر این عرضه را دارید بدانید که اسلام از سوسیال شرق و کاپیتال غرب بلندتر است.

آیت الله جوادی آملی تاکید کرد: گورباچف تنها حرفی که زد این بود که نامه امام دخالتی در امور داخلی شوروی است. گورباچف فکر می کرد امام برای بازسازی ایران جنگ زده درخواست کمک دارد ولی وقتی این نامه به ایشان تعلیم داده شد فهمید که او را به توحید دعوت کرده است.

وی اظهار داشت: هیئت ایرانی به گورباچف گفت که از اعماق خاک تا اوج سپهر روسیه در خدمت شماست و کسی کاری به شما ندارد و نامه امام مربوط به جان روسیه است، یعنی روح شما بعد از مرگ از پوست به در می آید و مثل مرغ پرواز می کند.

اگر نمی توانید، سمت جزئی در داخل کشور داشته باشید

/ 1 نظر / 12 بازدید
ناييني

اسامي نهايي رسمي با مشخصات كامل كانديدا انتخابات 90 نايين و خور http://www.isfahaneast.com/newsF-366.html