پرتاب 3 ماهواره ایرانی به فضا در آینده نزدیک


رئیس سازمان فضایی ایران خبر داد:
پرتاب 3 ماهواره ایرانی در آینده نزدیک به فضا / ایران جزو 8 کشور دارای فناوری ساخت ماهواره

خبرگزاری فارس: رئیس سازمان فضایی ایران از پیوستن ایران به جمع هشت کشور دارای فناوری ساخت و پرتاب ماهواره در جهان خبر داد و گفت: سه ماهواره نوید، فجر و کاوشگر پنج در آینده نزدیک از آسمان ایران به فضا پرتاب می‌شود.

خبرگزاری فارس: پرتاب 3 ماهواره ایرانی در آینده نزدیک به فضا / ایران جزو 8 کشور دارای فناوری ساخت ماهواره

به گزارش خبرگزاری فارس از رامسر حمید فاضلی شامگاه چهارشنبه در حاشیه سفر به رامسر و شرکت در نشست شورای اداری این شهرستان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: دستیابی به دانش طراحی و ساخت ماهواره از مهم‌ترین دستاورد فناوری نوین فضایی جمهوری اسلامی است و سازمان فضایی کشور با حمایت دولت توانسته جایگاه و دستاوردهای خوبی را کسب کند.
وی همچنین به دستاوردهای سفر رئیس جمهور به استان مازندران و تصویب ایجاد مرکز تحقیقات فضایی در این استان اشاره کرد و ادامه داد: کار مطالعاتی و تحقق این طرح با قدرت ادامه دارد و تاکنون توفیق خوبی را نیز کسب کرده ایم.
فاضلی در پایان از پرتاب سه ماهواره ایرانی در آینده نزدیک به فضا خبر داد و تصریح کرد: سه ماهواره نوید، فجر و کاوشگر پنج در آینده نزدیک از آسمان ایران به فضا پرتاب می‌شود.
انتهای پیام/ح30

/ 1 نظر / 20 بازدید
شیبانی

سلام. من اهل خور و دانشجوی دانشگاه یزد هستم. بسیار برایم جالب است که یکی از برترین استادان و محققین ریاضی دانشگاه یزد ( و بدون اغراق بهترین ایران و جهان ) دارای اصل و نسب خوری هستند. ایشان دکتر سعید علیخانی می باشند که مولف 4 کتاب دانشگاهی و بیش از 50 مقاله علمی می باشند. ایشان چندین بار به خاطر کارهای علمی اشان در زمینه نانو توسط ستاد ریاست جمهوری تشویق شده اند. جالب است که ایشان اکثرا برای ایراد سخنرانی های عمومی و تخصصی به کشورهای دیگر، شهرستانهای مختلف و ... دعوت می شوند ولی ما خوری ها از اینگونه افراد استفاده نمی کنیم. من به نوبه خودم به خوری بودنم افتخار می کنم و مطمئن هستم از قبیل این استاد در ایران انگشت شمارند. ای کاش برنامه ای از سوی آموزش و پرورش خور یا دانشگاه خور صورت می گرفت که ایشان جهت همایشی مانند آنچه دانشگاه و آموزش و پرورش مهریز یزد انجام داد همایشی نیم روزه را باعنوان لذت و زیباییهای ریاضی برگزار کردند که بسیار جالب بود. بد نیست که برای بهتر شناختن ایشان در گوگل نام انگلیسی ایشان را به صورت Saeid Alikhani جستجو کنید با تشکر موفق باشید