بخشی از سخنان رهبر معظم انقلاب در حرم رضوی(ع)

چشممان به دست دشمن نباشد که کی تحریم را برمیدارد                          فرهنگ از اقتصاد مهمتر است

 

**جوانان بدانند آینده مال شماست و دشمنان شما محکوم به شکست هستند 

**اگر ملتی قوی نباشد باج‌گیران از او باج می‌گیرند

 

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای: حرف من امروز عبارت است از اینکه ملت ایران باید خود را قوی کند این حرف من است و حرف من درباره اقتدار ملی است. به ملت عزیز عرض می‌کنم که اگر ملتی قوی نباشد و ضعیف باشد زور خواهد شنید و به او زور می‌گویند. اگر ملتی قوی نباشد باج‌گیران از او باج می‌گیرند و اگر بتوانند اهانت می‌کنند و اگر بتوانند زیر پا او را لگد می‌کنند؛ طبیعت دنیایی که با افکار مادی اداره می‌شود همین است.

 

رهبر معظم انقلاب خاطرنشان کردند: این‌ها در برابر کسانی که احساس ضعف کنند زورگویی می‌کنند؛ "شاعر معروف می‌گوید: مرغ پخته‌ای را آوردند در برابر آن کس که گوشت و مرغ و حیوانی نمی‌خورد نگاه کرد گفت  اگر می‌توانستی از خود دفاع کنی و قدرت می‌داشتی جرأت نمی‌کردند اینطور سرت را ببرند". من نه آن شاعر و نه ابوالعالی معری که به نقل وی گفته شده را قبول دارم؛ اما این را قبول دارم مرگ برای ضعیف برای دنیایی که بر اساس افکار مادی اداره می‌شود امری طبیعی است. اگر ملتی بر خود نیاید و خود را قوی نکند به او زور می‌گویند.

 

ایشان در ادامه سخنانشان تاکید کردند: بعضی ملت‌ها تا قوی شدن فاصله زیادی دارند. امیدی ندارند که در خود نیرو ایجاد کنند و با زورگویان مبارزه کنند، اما ما استعداد و ظرفیت‌های زیادی داریم و اینگونه نیستیم و ما به سمت اقتدار ملی مسیر زیادی را رفته‌ایم، بر این اساس نقشه کلی سال 93 را در 2 عنصر می‌بینیم که در پیام اول سال عرض کردم "اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی"؛ قوی شدن یک ملت فقط بر این نیست تسلیحات جنگی پیشرفته داشته باشد و البته تسلیحات هم لازم است اما فقط با تسلیحات هیچ ملتی قوی نمی‌شود.

 

مقام معظم رهبری افزودند: وقتی می‌بینیم 3 عنصر را پیدا می‌کنیم که 2 عنصر در پیام است. اقتصاد، فرهنگ و سومی علم، علم و دانش، درباره دانش در این 10-12 سال حرف‌های زیادی زده شده و الحمدالله اثر کرد؛ در مورد اقتصاد و فرهنگ یک اهتمام بیش از متعارف لازم است تا ما بتوانیم اقتصاد کشور را به شکلی در بیاوریم که از آن طرف دنیا کسی نتواند با یک نشست و برخاست و تصمیم بر روی معیشت و اقتصاد ما اثر بگذارد. این دست ماست که همان اقتصاد مقاومتی است که سیاست‌های آن در اسفندماه ابلاغ شد، با مدیران کشور جلسه داشتیم و مسئولان 3 قوه که خود در تنظیم این سیاست‌ها موثر بودند استقبال کردند و گفتند ما این کار را انجام می‌دهیم.

 

**اقتصاد مقاومتی اقتصادی است که با تحریکات و تکانه‌های جهان  و سیاست آمریکا و غیرآمریکا زیر و رو نمی‌شود

 

**جوانان بدانند آینده مال شماست و دشمنان شما محکوم به شکست هستند

 

 

رهبر معظم انقلاب افزودند: جوانان بدانند آینده مال شماست و دشمنان شما محکوم به شکست هستند؛ امیدوارم خداوند همه شما را با توفیقات خود به راه‌های سعادت رهنمود شود و قلب مقدس حضرت ولی‌عصر (عج) را از ما خوشنود کند.

 

/ 0 نظر / 56 بازدید