امام جمعه خور: وحدت حوزه و دانشگاه وحدت فرهنگ و معرفت است

نسیم خور :

 

 

امام جمعه خور گفت: منظور از وحدت حوزه و دانشگاه ،وحدت در فرهنگ و معرفت و وحدت درمسیر حرکت است.

به گزارش ستاد نماز جمعه شهزستان خوروبیابانک حجت الاسلام والمسلمین اکبر ذوالفقاری در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر خور به سالروز شهادت امام سجاد(ع) اشاره داشته و آن حضرت را پیامبر کربلا خواندند و پیرامون عظمت رسالت و روشنگری های واقعه کربلا توسط امام سجاد (ع) مطالبی را بیان داشتند.

خطیب جمعه شهر خور افزود: بنا به فرموده آن حضرت چهره نفاق مردم، کار جامعه را به جایی رساند که آن مصیبت عظما را در کربلا بوجود آوردند. وی صلوات فرستادن بر نبی مکرم اسلام(ص) را از عوامل از بین برنده نفاق عنوان کردند و افزودند: درود و صلوات فرستادن با صدای بلند نفاق را از بین می برد.

امام جمعه خور به دیدار امام المسلمین مقام عظمای ولایت با اعضای ستاد بزرگداشت حماسه 9 دی ماه اشاره کردند و افزودند: طبق فرموده مقام معظم رهبری، در هر نقطه ای از جهان که مردم با عمل متناسب حرکت کنند وعده ی الهی محقق می شود، در قضایای 9 دی ۸۸ هم حرکت در سایه دین و تحقق وعده های الهی تبیین شد و در آن روز مهم ،عاشورا و محرم به کمک ملت آمد و حماسه بزرگ و ماندگاری خلق شد.
حجت الاسلام ذوالفقاری 26 آذر روز حمل و نقل را گرامی داشته و راه و سیستم حمل و نقل را به مثابه رگهای حیاتی اقتصاد یک کشور دانست و از تمامی دست اندرکاران امر راه سازی و حوزه ی حمل و نقل که در شهرستان تلاش می نمایند تقدیر و تشکر کرد و خواستار ادامه پیگیر ی ها و اصلاح محورهای تردد سطح شهرسان شدند.

وی یاد و خاطره شهید دکتر مفتح را که روز شهادتش به نام روز وحدت حوزه و دانشگاه نامگذاری شده را گرامی داشت و افزود: منظور از وحدت این دو مرکز علمی و تربیتی، وحدت در فرهنگ و معرفت و وحدت در مسیر حرکت می باشد.

خطیب جمعه شهر خور اجرای طرح حفظ قرآن در مدارس شهرستان را اقدامی بسیار شایسته دانست و آن را  پیرو رهنمودهای رهبری که فرمودند: "ما باید 10 میلیون حافظ قرآن داشته باشیم " دانست و از تمامی والدین و مسئولان آموزشی درخواست کرد با این طرح که برکت و الطاف زیادی به همراه دارد همکاری داشته باشند.

حجت الاسلام ذوالفقاری در پایان از تمامی نمازگزاران و اهالی شهرستان دعوت کردند که در مراسم استقبال از کاروان پیاده ای که مسیر مشهد تا کربلای معلی را طی می نمایند و در روز آتی وارد شهرستان می شوند شرکت داشته باشند.

/ 0 نظر / 34 بازدید